Skočiť na obsah

Akcie

Akcie poriadané Bystricyklom a akcie iných.

Cyklojazda v tieni hokeja

Pridaná fotogaléria a videoreportáže. 6.5.2011 Hurá piatok! Hurá hokej! Slovenskóóó! Zle! Hurá, cyklojazdááá!!! Veľká jarná cyklojazda sa stretla pred mestkým úradom, ako je dobrým zvykom, aby ukázala mestu a svetu, že v PB to na dvoch kolesách žije.

Veľká jarná cyklojazda

Ako sa zmení ulica, keď je na nej viac bicyklov než áut? Stíchne alebo naopak ožije? Prečo Európa znovuobjavuje bicykel? Príďte na Veľkú jarnú cyklojazdu zažiť na chvíľu mesto z iného pohľadu.

Vianočná cyklojazda

Pridaná fotogaléria a videoreportáž. Ako sa jazdí na bicykli v palčiakoch? Patria vianočné ozdoby len na stromček? A smie sa predné svetlo nahradiť prskavkou? Príďte sa presvedčiť na Vianočnú cyklojazdu!

Po družnej jazde družná debata

Jazda mestom mi v stredu 22. 9. pripomenula, že v Považskej bývam rada. Bolo príjemne teplo a svietilo slnko, čo dalo bicyklovému stretnutiu i našim snahám optimistický nádych.

Jesenná cyklojazda mestom pripomenie Deň bez áut

V stredu 22. septembra sa v Považskej Bystrici opäť uskutoční spoločná jazda mestom pre všetkých priaznivcov bicyklovania. Odštartuje o 17. hodine spred mestského úradu a povedie ulicami mesta. Cyklojazda sa koná pri príležitosti Európskeho dňa bez áut.

Dvadsaťtisíc ľudí na estakáde

Chceli sme naplniť diaľnicu bicyklami a spoločnou cyklojazdou pripomenúť, že na bicyklovú dopravu sa na Slovensku stále zabúda. Otvorenie estakády nad mestom pre verejnosť však dopadlo inak, než ktokoľvek očakával. Estakádu doslova zaplavili ľudia aj bez nášho pričinenia a namiesto zamýšľaného posolstva veľkej spoločnej cyklojazdy dokázala sobota dve celkom iné, nemenej dôležité veci.

Cyklojazda nad mestom

Radi by sme vás pozvali na ďalšiu spoločnú cyklojazdu tentoraz tam, kam sa už nikdy bicyklom nedostate – na diaľničnú estakádu nad Považskou Bystricou. Príďte sa pozrieť zhora na mesto a zastaviť sa tam, kde to od pondelka už len bude hučať stodesať za hodinu. A príďme povedať, že okrem autostrád chceme cesty i pre cyklistov.

Popoludnie na fontáne

V sobotu 24. apríla Bystricykel a jeho priatelia strávili popoludnie v parku pri nemocnici. Chceli sme piknikovať, tvoriť, trochu sa hrať a park vyčistiť. Na záver bolo pre účastníkov pripravené prekvapenie. Ako členku organizačného tímu ma príjemne prekvapilo, že prišlo veľa našich známych z mesta i jeho okolia a niekoľko rodičov s deťmi z Lánskej. Je dobré poznať svojich susedov :-)

Jarná cyklojazda mestom. Aká bola?

Naša premiérová cyklojazda Považskou Bystricou na Deň Zeme prilákala viac než sto ľudí na bicykli, korčuliach, skejte i kolobežke. V chladnom ale slnečnom aprílovom počasí sme všetci zažili na chvíľu mesto inak a nemuseli sa na ceste báť. Cyklojazda (v angličtine critical mass – kritické množstvo) je totiž skupina, ktorá sa už nedá prehliadnuť. Pridal sa aj primátor mesta Miroslav Adame a niekoľko cyklistiek dorazilo až z Bytče. Samozrejme na dvoch kolesách.

Oživ mesto na Deň Zeme 2010

Radi by sme vás pozvali na sériu akcií, ktoré Bystricykel poriada pod názvom „Oživ mesto na Deň Zeme“ v dňoch 20.–24. apríla 2010. Hlavnou z nich bude spoločná jazda mestom na bicykli, korčuliach, kolobežke či skejte pre všetkých priaznivcov zdravého pohybu a ekologickej dopravy. Po jej skončení bude v čajovni Sinai nasledovať prezentácia občianskych aktivít v meste a premietanie filmu Auto*mat. Cyklojazdu budú už po tri predchádzajúce rána pripomínať „raňajky pre cyklistov“ – symbolické občerstvenie pre všetkých, ktorí pôjdu ráno do práce na bicykli. V sobotu zavŕši Deň Zeme popoludnie v parku pri nemocnici naplnené hrami a pomocou parku.

Syndikovať obsah