Skočiť na obsah

Ankety a prieskumy

Bez informácií sa nedajú robiť kvalifikované rozhodnutia. Rovnako bez znalosti čo názoru a potrieb verejnosti. Tu zverejňujeme ankety a prieskumy týkajúce sa cyklistov v Považskej Bystrici.

Vyhodnotenie ankety „Pomôžte vytvoriť cyklotrasy v meste“

V priebehu mája a júna 2011 sa uskutočnil prieskum zisťujúci potreby a názory obyvateľov Považskej Bystrice na tému cyklistických trás a používania bicykla na dopravu v meste. Prebehol formou verejnej ankety, ktorú usporiadalo občianske združenie Bystricykel v spolupráci s Mestom Považská Bystrica.

Vyžrebovaní účastníci ankety o cyklotrasách

Kým komplexné vyhodnotenie výsledkov ankety sa ešte spracováva, vyžrebovaní účastníci, ktorí získavajú vecné ceny, sú už známi.

Koľko cyklistov je v meste v jeden bežný deň?

Sčítania automobilovej dopravy sa robia pravidelne a celoštátne. Koľko je však na cestách, cestičkách a chodníkoch Považskej Bystrice cyklistov, to nikto netuší. Netvoria dopravné zápchy, nesťažujú sa na nedostatok miesta na parkovanie, sú skrátka menej vidieť. Keď sa pridá fakt, že u predstaviteľov mesta či mestských poslancov nie je bicykel práve bežným spôsobom dopravy, výsledkom je, že prívetivosť mesta pre pohyb na bicykli je okrajovou záležitosťou, ktorá nikoho príliš nepáli. Pre získanie aspoň určitej predstavy som sa rozhodol spočítať, koľko cyklistov prechádza denne jedným konkrétnym miestom.

ANKETA: Pomôžte vytvoriť cyklotrasy v meste

Anketa je ukončená, pozrite si výsledky.
Jazdíte na bicykli alebo by ste chceli, ale nie sú k tomu v meste vhodné podmienky? Pomôžte zistiť, ako by mala vyzerať sieť cyklotrás. Pre to, aby boli vytvorené skutočne účelne, je nenahraditeľný názor ich budúcich používateľov – aj ten váš. Zároveň môžete získať niektorú z vecných cien alebo si vyskúšať ľahocykel.

Syndikovať obsah