Skočiť na obsah

Ad: Cyklotrasy sa v Holandsku stali obeťou svojho úspechu

Nasledujúci text reaguje na článok Cyklotrasy sa v Holandsku stali obeťou svojho úspechu uverejnený na Pravda.sk, na ktorý ma upozornil Ján Panák s komentárom, že na cyklotrasách je dôležitá hlavne vzájomná ohľaduplnosť.

Vianočná cyklojazda

Pridaná fotogaléria a videoreportáž. Ako sa jazdí na bicykli v palčiakoch? Patria vianočné ozdoby len na stromček? A smie sa predné svetlo nahradiť prskavkou? Príďte sa presvedčiť na Vianočnú cyklojazdu!

Po družnej jazde družná debata

Jazda mestom mi v stredu 22. 9. pripomenula, že v Považskej bývam rada. Bolo príjemne teplo a svietilo slnko, čo dalo bicyklovému stretnutiu i našim snahám optimistický nádych.

Volebný program pre rozvoj bicyklovej dopravy

Blížia sa komunálne voľby. Rozhodli sme sa pripraviť niekoľko bodov pre rozvoj bicyklovej dopravy do volebného programu a ponúknuť ho všetkým kandidátom. Nasledujúci „vzorový volebný program“ v tejto oblasti ide za všeobecné vyhlásenia a obsahuje päť najpotrebnejších krokov. Ako otvorený list bol odoslaný okresným pobočkám kandidujúcich strán a poskytnutý médiám. Nakoľko sa kandidáti nechajú inšpirovať?

Jesenná cyklojazda mestom pripomenie Deň bez áut

V stredu 22. septembra sa v Považskej Bystrici opäť uskutoční spoločná jazda mestom pre všetkých priaznivcov bicyklovania. Odštartuje o 17. hodine spred mestského úradu a povedie ulicami mesta. Cyklojazda sa koná pri príležitosti Európskeho dňa bez áut.

Pozvánka na konferenciu Cyklistická doprava 2010

Zaujíma vás téma cyklistickej dopravy alebo cykloturistiky? Prídte sa o nej viac dozvedieť na konferencii Cyklistická doprava 2010, ktorá sa uskutoční 2–3. septembra 2010 v Liptovskom Mikuláši.

Parkovisko v nemocničnom parku?

Na mieste parku pred nemocnicou je v územnom pláne mesta navrhnuté parkovisko zaberajúce asi tretinu územia parku. Veľký dopyt po parkovaní pri nemocnici najmä v čase návštev sa však dá riešiť aj bez zásahu do parku, ktorý vznikal desiatky rokov – stačí využiť veľké prázdne plochy v areáli nemocnice. Takýto návrh sme podali v rámci verejného pripomienkovania tohtoročných zmien a doplnkov územného plánu.

Dvadsaťtisíc ľudí na estakáde

Chceli sme naplniť diaľnicu bicyklami a spoločnou cyklojazdou pripomenúť, že na bicyklovú dopravu sa na Slovensku stále zabúda. Otvorenie estakády nad mestom pre verejnosť však dopadlo inak, než ktokoľvek očakával. Estakádu doslova zaplavili ľudia aj bez nášho pričinenia a namiesto zamýšľaného posolstva veľkej spoločnej cyklojazdy dokázala sobota dve celkom iné, nemenej dôležité veci.

Cyklojazda nad mestom

Radi by sme vás pozvali na ďalšiu spoločnú cyklojazdu tentoraz tam, kam sa už nikdy bicyklom nedostate – na diaľničnú estakádu nad Považskou Bystricou. Príďte sa pozrieť zhora na mesto a zastaviť sa tam, kde to od pondelka už len bude hučať stodesať za hodinu. A príďme povedať, že okrem autostrád chceme cesty i pre cyklistov.

List poslancom k rozpočtu na rok 2010

Dnes bude mestské zastupiteľstvo znova prejednávať návrh rozpočtu na rok 2010. Prakticky všetky investície do rozvoja dopravy (presne 99,4 % z kapitálového rozpočtu na dopravu) v ňom smerujú na nové parkoviská – na podporu automobilizmu. Hoci i len malá časť z nich by veľmi pomohla začať s rozvojom pre mesto šetrnejšej bicyklovej dopravy, nie je na ňu v rozpočte ani tento rok ani euro. Požiadali sme listom poslancov o zmenu.

Syndikovať obsah